Vortex Gaz Piston

NEDEN HATSAN VORTEX GAZ PİSTONU ?

Rakiplerin aksine, Hatsan Vortex Gaz Piston teknolojisi Hatsan kırma namlu ve alttan kurmalı tüfeklerde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş ve Hatsan tarafından üretilmiştir.

Hatsan Vortex Gaz Pistonu herhangi bir gaz kombinasyonu yerine normal hava ile çalışır.

5 çeşit Hatsan Vortex Gaz Pistonu ile Hatsan havali tüfek modellerinin hemen hemen tamamı gaz pistonlu olarak mevcuttur.

Type 1Mod 55-60-65-70-75-80-85-90
Type 1-BMod 88-95-99
Type 2Mod125-125TH-125 Sniper-135
Torpedo 150-150TH-155
Type 3Striker 1000S-1000X-Edge
Type 4Dominator alttan kurmalı serisi
Type 5Torpedo 100X/105X alttan kurmalı serisi
Type 6Mod25 SuperCharger / SuperTact
Type 7Proxima

Gaz Piston Faydaları

Yaylı havalı tüfeklerin aksine gaz pistonlu tüfekler kurulu vaziyette uzun süre tüfekte bir hasar oluşmadan durabilirler.

Gaz pistonlu havalı tüfekler daha istikrarlı namlu çıkış hızı sağlarlar. İki atış arasındaki hız farkı yaylı tüfeklere kıyasla çok azdır.

Gaz pistonlu havalı tüfeklerin içinde yay olmadığı için yay salınımından kaynaklanan titreşim ortadan kalkar. Gaz pistonun salınımı normal yaya göre çok daha azdır bu sayede daha rahat atış imkanı sağlanır.

Gaz pistonlu havalı tüfeklerin ömrü yaylı tüfeklere göre çok daha uzundur. Yaylı tüfeklerde olan yayın güç kaybetme ve yayın kırılma sorunu gaz pistonlu havalı tüfeklerde yoktur. Hareket eden parça sayısı daha az olduğu için daha verimli ve güvenilir bir çalışma sistemi sağlanmış olur.

Gaz pistonlu havalı tüfeklerin namlu çıkış hızları tüfeğin ömrü boyunca sabittir. Yaylı tüfeklerde ise yay zamanla güç kaybedeceği için namlu çıkış hızı azalacaktır.

Gaz pistonlu havalı tüfeklerin kurulması daha pürüzsüz ve daha sessizdir. Yaylı tüfeklerin kurulması esnasında oluşan yayın sıkışma ve sürtünme sesi gaz pistonlu tüfeklerde yoktur.

  • Gaz pistonlu havalı tüfekler daha istikrarlı namlu çıkış hızı sağlarlar. 
  • Gaz pistonun salınımı normal yaya göre çok daha azdır bu sayede daha rahat atış imkanı sağlanır
  • Gaz pistonlu havalı tüfeklerin kurulması daha pürüzsüz ve daha sessizdir.
Facebook
Twitter
Email