HATSAN Silah Sanayi fabrikası 35000m² alana organize bir şekilde kuruludur. Bünyesindeki 650 çalışanı ve 500’ü aşkın yüksek teknoloji makine parkuruyla (bilgisayar kontrollü CNC makineler dahil), HATSAN 1976 yılından bu yana Türkiye’nin benzersiz ve en iyi tanınan havalı ve ateşli tüfek üreticisidir.

HATSAN; dünya ateşli tüfek ve havalı tüfek endüstrisinde, tüfeklerin A den Z ye bütün parçalarını kendi bünyesinde üreten ender fabrikalardan birisidir. Bu şekilde toplam kalite güvencesi en yüksek seviyede sağlanmış olur. Firmamız bünyesinde ağaç işleme, metal işleme, ısıl işlem, yay üretimi, honlama, krom kaplama, meneviş kaplama ve diğer çeşitli kimyasal kaplamalar, metal enjeksiyon, plastik enjeksiyon, kalıp imalatı, kaynak, gravür işleme, namlu delme ve namlu üretimi, hem metal hem de ağaç üzerine lazer markalama, kamuflaj kaplama, montaj, kalite güvence testleri ve tüfek atış testleri gibi bir çok üretim safhası aynı çatı altında yapılmaktadır. Kısacası firmamıza sadece ham madde girer ve en son mamul kaliteli ve dayanıklı tüfektir. Firmamızda kullanılan bütün ham maddeler en iyi kalitedir ve sıkı bir giriş kalite kontrol testlerinden sonra üretime alınır.

Üretimin dizayn ve mühendislik safhalarında en son teknoloji 3-D CAD sistem ve yazılımları kullanılır. Bütün sentetik parçalar, metal parçalar ve yarı mamuller CAE yazılımları ile analiz edilir. Bu şekilde en iyi kalite ve en uzun dayanıklılık en ucuz maliyete sağlanmış olur.

ISO 9001 Kalite Sertifikası sahip olan firmamızda ISO 9001 Şartnameleri bütün üretim safhalarında çok sıkı bir şekilde uygulanmaktadır.

HATSAN kalitesi ve rekabetçi fiyatları ile dünya çapında haklı bir ün kazanmıştır. HATSAN üretiminin %95’ini dünyada 90’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. HATSAN savunma amaçlı tüfekler dünyanın birçok emniyet teşkilatı tarafından kullanılmaktadır ve HATSAN dünyaca ünlü birçok tüfek markası için üretim yapmaktadır.

Facebook
Twitter
Email