Eşsiz Özellikler

Quattro Tetik

Quattro tetik mekanizması Hatsan tarafından geliştirilen 2 kademeli hassas ayarlı ve patentli tetik mekanizmasıdır. Quattro tetik mekanizması sayesinde tetik çekme yükü, tetik istinat ayarı ve birinci kademeden ikinci kademeye geçiş için olan tetik çekme yükü hassas bir şekilde ayarlanabilir. Bütün ayarlarda tetik tırnakları tam kilitlenmiş durumunu muhafaza eder. Quattro tetik mekanizmasında birinci kademe boşluğu alınıp herhangi bir sebepten dolayı atıştan vazgeçilip atış yapılmadan tetiğin serbest bırakılması durumunda tetik tırnakları ilk haline kendiliğinden geri döner. Böylelikle tetiğin kurulu kalması önlenir.  Quattro tetik mekanizmasına entegre iç kilit sayesinde tüfeğin kazara yere düşmesi sonucu tüfeğin kazara patlaması, emniyet kapalı bile olsa, önlenmiş olur. Quattro tetik mekanizması bütün Hatsan yaylı havali tüfeklerinde standarttır. (Mod33, Mod35 ve Striker serisi hariç)

SAS™

“SAS-Şok Emici Sistem” Hatsan tarafından geliştirilen şok ve sarsıntı emme sistemidir. SAS sistemi Hatsan tarafından patentlidir. SAS sistemi sayesinde atış esnasında oluşan şok ve sarsıntının büyük çoğunluğu emilir. SAS sistemi tüfeğin ömrünü belirgin bir şekilde uzatır, sarsıntıdan dolayı tüfeğin iç aksam ve parçalarının aşınmasını engeller ve ayrıca tüfeğin üzerine takılan optik dürbün ve diğer nişangâhları korur. SAS sistemi sayesinden dampa dürbün ayakları kullanılmasına gerek kalmaz. Zira SAS sistemi atış esnasında oluşan şok ve sarsıntıyı optik dürbün ve diğer optik nişangahlara gelmeden emer. SAS sistemi bütün Hatsan yaylı havali tüfeklerinde standarttır.
(Mod33, Mod35 ve Striker serisi hariç)

Fiber Optik

Daha hassas ve tutarlı nişan alma ve atış sağlayan fiber optik teknolojisi Hatsan gez ve arpacıklarına fabrikada monte edilmektedir.

QuietEnergy

Quiet Energy Namlu Teknolojisi

Quiet Energy (QE) moderatörlü namlu teknolojisi sayesinde çıkan gürültü %50’ye kadar azalır.

XRS - Geri Tepme Azaltıcı Sistem

Hatsan yaylı havalı tabancalarında standart olan bu sistem sayesinde hissedilen geri tepme önemli ölçüde emilir.
Tabancanın mekanizması atış esnasında geriye doğru kayarak elinize ulasan geri tepmenin çoğunu emer.
Bu şekilde daha hassas ve tutarlı atış yapılmasına olanak sağlar.

TRIOPAD® Dipçik Sistemi

Maksimum geri tepme emilimi sağlar ve dipçik ilave takozları sayesinde kundak boyu istenen uzunluğa ayarlanabilir.

Facebook
Twitter
Email